share
Valtra tractors for aviation groundcare

TRAKTORY PRE LETISKÁ

VYBERTE SI VALTRA PRE POZEMNÚ STAROSTLIVOSŤ
O LETECTVO

POŽIADAŤ O CENOVÚ PONUKU

VYBERTE SI TRAKTOR NA ÚDRŽBU LETISKA

Špecifické vlastnosti letiskovej údržby si vyžadujú špecifické vozidlo. Otázky bezpečnosti, veľké pracovné plochy, dlhé prejazdy, potreba veľkej kapacity paliva, používanie viacerých nástrojov a pohodlie pre pracovníkov - to všetko zvládne traktor Valtra Unlimited.

Valtra ponúka celý rad osvedčených riešení pre medzinárodné, regionálne a miestne letiská. Či už ide o úlohy údržby v letnom období alebo o operácie čistenia vzletovej a pristávacej dráhy v zime, Valtra má možnosti poskytnúť komplexné riešenia, ktoré splnia svoju úlohu. V spolupráci s dôveryhodnými partnermi štúdio Valtra Unlimited vybaví váš traktor správnym náradím.

Chcete sa presvedčiť na vlastné oči?

REZERVUJTE SI SKÚŠOBNÚ JAZDU

PREČO SI VYBRAŤ VALTRU?

Čo keby existoval jeden stroj, ktorý by bezpečne, pohodlne a rýchlo zvládol všetky meniace sa potreby letiskovej údržby? Traktory môžu na letiskách ľahko nahradiť nákladné vozidlá vďaka svojej všestrannosti a vhodnosti pre letiskové aplikácie a rozsiahle pracovné plochy.

Konštrukcia traktora je optimálna z hľadiska viditeľnosti, pohodlia, ergonómie a kvality práce. Zoznam náradia, ktoré je možné namontovať na traktor je takmer nekonečný, rovnako ako zoznam úloh, ktoré Valtra zvládne.

Kontaktujte svojho zástupcu spoločnosti Valtra a porozprávajte sa o svojich možnostiach

LOKALIZÁTOR PREDAJCOV

BENEFITY

Nákladová efektívnosť

Výberom viacúčelového vozidla Valtra možno znížiť náklady na investície a prevádzku až o 30 percent: odmrazovacie zariadenie na báze nákladného vozidla alebo zametací stroj s dúchadlom stojí rovnakú sumu ako Valtra vybavená rovnakým vybavením.

Zvýšený užívateľský komfort

Používateľ získava výhody pohodlnej kabíny so skvelým výhľadom na pracovný nástroj. Pomocou funkcií ako je napríklad automatické navádzanie, sa obsluha môže sústrediť na zabezpečenie kvality práce.

Spoľahlivý partner

Valtra má európske pokrytie zákazníckej podpory s 935 miestami pre servis a náhradné diely. Vďaka vysokým objemom výroby sú stroje odolné a ľahko sa udržiavajú. Náhradné diely sú k dispozícii aj pre staršie stroje.

Šetrnejšie k životnému prostrediu

Pre letecký priemysel sú environmentálne aspekty stále dôležitejšie. Stroje Valtra sa dajú prevádzkovať s palivom z obnoviteľných zdrojov a sú vybavené najnovšími zariadeniami na znižovanie emisií. Pri výrobe strojov sa používajú prevažne komponenty z miestnych zdrojov, aby sa minimalizoval vplyv dopravy z hľadiska emisií CO2.

POŽIADAJTE O PONUKU

PREČÍTAJTE SI VIAC
O NAŠICH LETISKOVÝCH RIEŠENIACH

ÚDRŽBA LETISKOVÝCH SVETIEL

Letisková dráha má niekoľko stoviek rôznych svetiel na rôzne účely. Svetlá potrebujú údržbu a najmä v zimnom období ich treba starostlivo čistiť od snehu. Preto nestačí len odhŕňať sneh, ale sú potrebné špeciálne nástroje s kombináciou pluhu a zametača/kartáča.

Svetlá na okrajoch dráhy sú v priemere 43 cm vysoké, preto je potrebné špeciálne náradie na správne čistenie snehu okolo svetiel. O túto úlohu sa môže postarať zametač svetelných pásov na traktore.

Zametacie stroje na svetelné lišty sú navrhnuté špeciálne na čistenie snehu zo svetelných líšt pozdĺž letiskových dráh. Zariadenie možno použiť ako bežný pluh na odstraňovanie snehu medzi svetelnými pruhmi a stredné časti hlavných krídel sa potom posunú nabok, aby sa svetelné pruhy mohli očistiť dvoma zametačmi na oboch stranách. Sneh sa potom odstraňuje zadnými krídlami na ďalšie odhrňovanie. Zametače ľahkých tyčí sa môžu používať so stredne veľkými traktormi. V kombinácii so systémom automatického navádzania Valtra a systémom spätného chodu možno prácu vykonávať veľmi presne, rýchlo a jednoducho.

OPÝTAJTE SA NÁS NA ÚDRŽBU SVETIEL

JEDNODUCHÉ KOSENIE TRÁVY

Na letisku je potrebné udržiavať trávnaté plochy nakrátko a upratané. Obzvlášť dôležité sú strany vzletovej a pristávacej dráhy, pretože zvieratá - ako napríklad vtáky a zajace - majú tendenciu vytvárať si hniezda vo vyššom poraste, čo môže spôsobiť bezpečnostné riziko pre bezpečný štart a pristátie lietadiel.

Aj menšie letiská môžu mať ľahko okolo 50 ha trávnatých plôch a väčšie letiská majú stovky hektárov, ktoré je potrebné pravidelne udržiavať - mnohokrát ročne.

Traktor Valtra so systémom Valtra Guide a ťahaná rotačná kosačka sú na túto úlohu ideálnou kombináciou. Jazda tam a späť pomocou dlhých rovných línií A-B bez zbytočného prekrývania medzi prejazdmi uľahčuje a zefektívňuje prácu. Použitím systému Valtra Guide ušetríte čas, pretože prekrývanie je obmedzené na minimum a kvalita práce je vynikajúca: Vodič sa môže viac sústrediť na náradie a svoje okolie a sledovať prekážky z kabíny, ktorá sa môže pochváliť špičkovým výhľadom a komfortom na trhu.

OPÝTAJTE SA NÁS NA KOSENIE TRÁVY

RIEŠENIA PRE POZEMNÚ STAROSTLIVOSŤ V LETECTVE

Valtra spraví svoju prácu

OBCHOD A SEGMENTY